ALIŞVERİŞ MERKEZLERİ


KAPALI ÇARŞI

İnsan,bir yandan gezerken,diğer yandan tarihin eşsiz güzellikleri içinde bir yolculuğa çıkıyor.Herkesin görmesi gereken bir yer.
KOZAHAN

Kozahan'ın mimarı Abdül ula bin Pulat Şah’tır. 2. Beyazit tarafından yaptırılmıştır. 1490 yılında başlayan inşaat 1491 yılında tamamlanmıştır. Avludaki mescit ise 1493  yılında yapılmıştır. Yaz aylarında bu avluda oturup  çınar gölgesinde çay-kahve içmenin tadına doyulmaz. Hanın doğusunda ahır ve depoların bulunduğu ikinci bir avlulu bölüm vardır.

 

 


İPEKHAN

Günümüzde ünlü Bursa ipekçiliğinin merkezi durumundadır. 

 

 KORUPARK


Korupark ta güzel bir köşe temiz titiz alımlı birazcık da pahalı.

 

 

 


CARREFOUR

İçersinde birçok markayı bulunduran bursanın ilk büyük alışveriş merkezi.

http://www.carrefour.com.tr


ZAFER PLAZA

Bursa’da Türkiye ve dünyanın en seçkin markalarının yer aldığı uluslararası standartlarda çağdaş bir alışveriş ve yaşam merkezidir.

Mağazalar, restoran ve cafeler, süpermarket, sinema, eğlence alanlarıyla alışverişinde hoş vakitler
geçirebilirsiniz.
KENT MEYDANI

Kent Meydanı klasik alışveriş merkezi kalıplarının dışında bir yapıya sahip.
Kent Meydanı, adından da anlaşıldığı gibi ortasında 10.000 metrekarelik büyük bir meydanı olan, geniş gezinti alanları bulunan bir yer.


Alışveriş Merkezi, yeraltında birbirine bağlı ve entegre olan üç ana binadan oluşuyor.
Mimarisi, kat planları ve yerleşimiyle havadar, ferah ve konforlu bir alışveriş alanı olan Kent Meydanı 14.000 metrekare arsa üzerinde 70.624 metrekarelik bir inşaat alanına sahip.


Alışveriş dışında da birçok aktivite ve olanağı bünyesinde barındırıyor. Çok önemli sanat olaylarına ev sahipliği yapan bir sergi salonu var. Ayrıca sosyal yaşama renk getiren ve farklı gösterilere imkan tanıyan büyük bir amfi tiyatrosu da bulunuyor.


Genç yaşlı, bayan erkek herkesin kendini rahat hissedebileceği farklı bölümlere, yeşil alanlara ve keyifle dekore edilmiş kapalı mekanlara sahip. İçinde 96 mağaza bulunan alışveriş merkezinde ayrıca sinema salonları, kafe ve restoranlar da mevcut.


ÖZDİLEK

Mağaza, Market ve Kafe-Restoran hizmetlerinin yanı sıra Kuru Temizleme, Erkek Kuaförü, çocuklar için Starpark eğlence merkezi ve uzmanlar denetiminde ücretsiz Çocuk Bakım Odası ile hizmet vermektedir.


 ESKİ BAKIRCILAR ÇARŞISI

Tarihi çarşı kalabalık bir mekandır.

 

ANTİKACILAR ÇARŞISI

Antikacılar çarşısı oldukça ilginç şeyler bulabileceğiniz bir yer.

 

AYAKKABICILAR ÇARŞISI

Kapalı açrşının alt tarafındaki ayakkabıcılıar çarşısı oldukça güzel modeller bulabilirsiniz ama pazarlıksız sakın almayın.


 

KİPA

Bursada yeni açılan mağzalardan birisidir.Sürekli etkinlikler ve kampanyalar vardır.Bursanın en büyük alışveriş merkezlerinden birisidir.

 

 PEMBE ÇARŞI

Bursanın ilk göz ağrılarından biridir bu aralar yeni yerlerin açılmasıyla bu özelliğini maalesef kaybetmiştir fakat küçük ve şirin mimarisiyle yinede gidilip zevk alınabilecek bi mekandır.
 
 
Burkon Turizm ve Kongre Organizasyon Limited Şirketi Tarafından Hazırlanmıştır.